Cytaty, które musisz znać. To był dziwny rok. Dziwny to chyba idealne określenie. Pełen dobrego wina i książek. Pełen niespodzianek, rozczarowań i pięknych myśli. Nie zabrakło pochopnych decyzji i nowych przyjaciół. I choć nie łatwo jest być moim przyjacielem to trzeba zrozumieć, że bez oporów potrafię opowiadać o tym, co mnie w życiu spotkało.

Dziś, chciałbym, żeby było inaczej. Chciałbym, aby to inni opowiedzieli za mnie. Cytaty wybrane przeze mnie i przez Was wydają się być najlepszym z możliwych wyjść.

Agnieszka Osiecka

Cytaty tej kobiety ratują mi życie. Bez względu na to jaki mam humor, bez względu na to, co aktualnie dzieje się w moim życiu. Agnieszka Osiecka potrafi opowiadać o miłości, o rzeczach ważnych (najważniejszych), w sposób, który chciałbym kiedyś osiągnąć.

„Coś ci powiem na ucho: najważniejsza jest czułość. Ani jędrne pośladki, ani piękna dusza, ani księżyc w pełni.”

„Nie wierzę w brak czasu. Zawsze jest czas na ten krótki błysk, na ten znak: jesteś dla mnie ważna.”

„Tęsknię do Ciebie przez stół, przy którym siedzimy, tęsknię z fotela na fotel obok, w teatrze czy w kinie (…) na szerokość kołdry, która okrywa nas oboje, tez potrafię tęsknić do Ciebie – przez drzwi łazienki, w której się kąpiesz, i przez schody, po których idziesz do mnie, i przez naskórek mój, szczelnie przywarty do Twego.”

Janusz Leon Wiśniewski

„Czasem wydaje się nam, że wiemy wszystko o napotkanym człowieku. Że wystarczy uważnie się przyjrzeć, by odkryć jego tajemnice, lęki, tęsknoty. Ale prawda o człowieku jest ukryta z dala od naszych spojrzeń, w samotności czterech ścian, w ciszy późnego wieczoru.”

„Miłość jest wtedy, kiedy trzeźwy czy pijany dzwonisz do tej samej kobiety.”

Umberto Eco

„Ale pamiętaj o jednym: ze wszystkich rzeczy wiecznych, miłość trwa najkrócej.”

Marek Hłasko

Kocham się w jego słowach, podobnie jak kocham się w Osieckiej. To nie tylko cytaty z życia. Jego słowa to życie. Prawdziwe, szczere i często gorzkie.

„W tym kraju można być tylko pijakiem lub bohaterem. Normalni ludzie nie mają tu nic do roboty.”

„Ja wiem, że ty wszystko wiesz. Ty jesteś tak zwana mądra kobieta, o ile takie w ogóle istnieją. To znaczy najbardziej nieszczęśliwa. Dlatego, że jesteś mądra. Że wszystko rozumiesz, że wszystko wybaczasz, że wszystko potrafisz mądrze ustawić. Za mądrość płaci się cierpieniem. Biedne, nieszczęśliwe, mądre kobiety.”

„– A czy ma pan w ogóle jakieś ludzkie uczucia?
– Mam.
– Na przykład?
– Głód.
– I co jeszcze?
– Nuda.”

Szczególne miejsce w moim sercu zajął Kortez, czyli Łukasz Federkiewicz – muzyk, wokalista i mój serdeczny przyjaciel do poduszki.

„Bo Ty to łóżko, w którym śpię”

„I jak umknęło nam, że kogoś innego ci już potrzeba
Kto pachnie imbirem, imbirem…”

„To tylko myśl, że jesteś gdzieś przynosi mi ulgę”

W 2017 roku ja również napisałem kilka pięknych myśli, które pojawiły się w sieci jako cytaty.

„Jestem brakiem Ciebie.”

„Chciałbym zdarzyć się Tobie jeszcze raz.”

„Jesteś sposobem na mnie. Moim zbiegiem okoliczności. Pierwszym krokiem w dalekiej podróży. Uśmiechem pod skórą.”